Kom i kontakt

Ta kontakt med oss på Vuxenutbildningen i din hemkommun eller Vuxenutbildningen Borås Stad så hjälper vi dig.

Bollebygd

Vuxenutbildningen Bollebygd
Bollebygd har ingen egen vuxenutbildning utan samarbetar med grannkommunerna.

Studie- och yrkesvägledare
Jessica Lindh, 0734-64 72 21
jessica.lindh@bollebygd.se

Rektor (biträdande)
Kristina Knutsson, 0734-64 72 08
kristina.knutsson@bollebygd.se

 

Borås

Vuxenutbildningen Borås Stad
501 80 Borås

Besöksadress
Fabriksgatan 12, Borås

Studie- och yrkesvägledning
Telefon: 033-358120
E-post: vux.syv@boras.se
Hemsida: www.boras.se/vux/syv
Öppettider och kontakt med Studie- och yrkesvägledningen hittar du på www.boras.se/vuxsyv

Administratör
Silva Isaksson, 033-35 81 10
silva.isaksson@boras.se

Administratör (enbart vård)
Carina Nöjd, 033-355823
carina.nojd@boras.se

Rektor
Anita Lomås, 0768-88 58 27
anita.lomas@boras.se

Rektor (enbart vård)
Helén Björklund, 0768-88 58 70
helen.bjorklund@boras.se

 

 

Herrljunga/Vårgårda

Vuxenutbildning Herrljunga/Vårgårda
447 80 Vårgårda

Besöksadress
Parkgatan 14, Vårgårda

Studie- och yrkesvägledare
Ann-Christine Nilsson, 0322-60 08 90
ann-christine.nilsson@vargarda.se

Administratör
Kristina Andersson, 0322-60 08 87
kristina.andersson@vargarda.se 

Rektor
Carl Bexell, 0322-60 08 58
carl.bexell@vargarda.se

 

Mark

Vuxenutbildning i Mark
Kunskapens Hus,
Varbergsvägen 6, 511 62 Skene

Studie- och yrkesvägledare
Sandra Svenningsson, 0320-21 74 05
vagledningscentrum@mark.se

Administratör
Carina Josefsson, 0320-21 73 76
carina.josefsson@mark.se 

Rektor
Pia Solberg, 0320-21 75 89
Pia Solberg@mark.se

Svenljunga

Lärcentrum Svenljunga
Vuxenutbildningen Svenljunga kommun
512 80 Svenljunga

Besöksadress
Torggatan 9, Svenljunga

Studie- och yrkesvägledare
Pia Hagrenius, 0325-182 13

Administratör
Anna Moskal, 0325-185 70

Rektor
Mats Spånberg, 0325-182 23
mats.spanberg@svenljunga.se

 

Tranemo

Vuxenutbildningen Tranemo
Brogatan 11, 514 80 Tranemo

Studie- och yrkesvägledare
Charlotta Paulsson, 0325-57 65 03

Rektor (biträdande)
Magnus Claesson, 0325-57 65 09
magnus.claesson@tranemo.se

 

Ulricehamn

Vuxenutbildningen Ulricehamn
523 86 Ulricehamn

Besöksadress
Tre Rosors Väg, Ulricehamn

Skolsekreterare
Karin Boström, 0321-59 54 57
karin.bostrom@ulricehamn.se

Studie och yrkesvägledare
Malin Larsson, 0321-59 63 70
malin.larsson1@ulricehamn.se

Studiehandledare
Michael Drebäck, 0321-59 54 56
michael.dreback@ulricehamn.se

Rektor
Kristin Kjellander, 0321-59 54 55
kristin.kjellander@ulricehamn.se

 

Borås

Vuxenutbildningen Borås
501 80 Fabriksgatan

Telefon

033-358120

E-mailadress

vux.syv@boras.se

Studievägledningen Borås

Studievägledningen Borås

Studievägledningen Borås

Studievägledningen Borås